Bardzo często słyszymy ze przedsiębiorcy porównują biznes do posiadania dzieci. Ciężko się z tym nie zgodzić bowiem prowadzenie działalności to nie tylko przyjemności, ale również dużo pracy i ogromna odpowiedzialność. Właściciele firm muszą pogodzić się z niezliczonymi formalnościami i kontrolami, stąd wynika pytanie: czy warto rejestrować firmę pod domowym adresem?
Wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na wynajem wirtualnego biura z adresem rejestrowym, w celu ochrony życia prywatnego oraz optymizacji kosztów prowadzenia działalności.
Świat biznesu jest bardzo ciekawy, ale i nieprzewidywalny. Nigdy nie wiesz jaka niespodzianka może ci się przytrafić następnego dnia. A skoro mowa o niespodziankach — to napisze krotką historie z życia jednego przedsiębiorcy.
Zdarzyło to się latem podczas wakacji. Nie spodziewając się problemów, bohater tej historii wyjechał na wczasy z rodziną za granicę. Ale zacznijmy od początku.
Pewien usługodawca, który obsługiwał firmę naszego bohatera kilka miesięcy przed zdarzeniem, wystawił fakturę na produkt, który nie był zamówiony, przyczyna była prozaiczna – błąd ludzki.
Oczywiście zamówienie zostało zwrócone, a do faktury napisano odwołanie.
W tym dużym koncernie prowadzone były zmiany kadrowe, więc nikt nie dopilnował procedury. Rozpoczął się więc zautomatyzowany proces windykacyjny, głuchy na odwołania i sprzeciwy wysyłane przez sekretariat obsługiwanej firmy. W efekcie został złożony wniosek do sądu automatycznego, na podstawie którego wystawiono nakaz zapłaty.
Firma prawnicza z której usług korzystał pozwany uznała że nie warto się odwoływać od postanowienia sądu. Proces pociągnąłby za sobą większe koszty niż kwota znajdująca się na nakazie i nie poinformowała o tym Właściciela (kolejny błąd ludzki).
Brak wiedzy o nakazie spowodował jego uprawomocnienie się i przekazany został komornikowi do egzekucji.
Podczas gdy nasz bohater był na wakacjach, wezwania komornicze były awizowane w firmie. Nieodebrane wezwanie w prawie polskim jest równoznaczne ze skutecznym powiadomieniem.
Skutki tej sytuacji były następujące: komornik przyszedł do siedziby firmy i rozpoczął egzekucję zajmując zastane przedmioty (biurka, komputery i inny sprzęt biurowy).
Obecni na miejscu pracownicy nie znali powodów zaistniałej sytuacji. Spowodowało to panikę w firmie, która jak się wydawało była w dobrej kondycji finansowej.
Pozytywnym aspektem opisanej sytuacji było to, że firma nie była zarejestrowana pod domowym adresem, a komornik spotkał pracowników, którzy wiedzieli jak się prawidłowo zachowywać. Możemy tylko wyobrazić sobie co było gdyby firma była zarejestrowana pod adresem zamieszkania, a komornik zacząłby zajmować sprzęt domowy... najlepiej w obecności teściowej.
Nauką wynikającą z tej sytuacji jest to, że warto odseparować życie prywatne od firmy i zarejestrować ją poza adresem zamieszkania. To zmniejszy ryzyko niespodziewanych gości w postaci pracowników Urzędu Skarbowego, komorników oraz ochroni Ciebie i Twoją rodzinę przed niepotrzebnym stresem.
Wynajmując biuro wirtualne od virtoffice.pl w Gdańsku otrzymujesz nie tylko wirtualny adres, pod którym możesz zarejestrować firmę, ale również w zależności od potrzeb mogą być dopasowane inne usługi, takie jak – obsługa korespondencji, fakturowanie oraz korzystanie sali konferencyjnej itp.
Przygotowana przestrzeń pozwala prowadzić spotkania z klientami lub partnerami we pełni wyposażonej sali konferencyjnej. Pracownicy virtoffice.pl dbają o profesjonalną obsługę spotkań biznesowych, co oczywiście, pozytywnie wpłynie na wizerunek twojej działalności oraz wzbudzi większe zaufanie wśród kontrahentów.