Zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), podczas podpisywania umowy użytkownik wirtualnego adresu musi być potwierdzony dokumentalnie, co w przypadku profilu zaufanego potwierdza tożsamość. Dobra wiadomość w tym, że nieposiadanie profilu zaufanego nie stanowi przeszkody w podpisaniu umowy z wirtualnym biurem w przypadku VirtOffice. Posiadamy kilka alternatywnych sposobów potwierdzenia tożsamości.
Po pierwsze, można podpisać umowę osobiście. Wystarczy umówić się z obsługą wirtualnego biura i udać się do naszej siedziby, gdzie można potwierdzić tożsamość poprzez okazanie ważnego dokumentu tożsamości, takiego jak dowód osobisty czy paszport.
Alternatywą do tego rozwiązania jest podpisanie umowy za pośrednictwem notariusza. Notariusz, będąc świadkiem podpisu, potwierdzi twoją tożsamość na podstawie dokumentu tożsamości i poświadczy autentyczność podpisu na umowie.
VirtOffice również oferuje klientom rozmowę video. W tej opcji jest możliwość podpisania umowy klasycznie: czyli wydrukować - podpisać - od skanować i wysłać na podany e-mail podpisaną umowę wraz z skanem dokumentu tożsamości. Po czym umówimy się na krótką rozmowę video, aby na 100% potwierdzić Twoją tożsamość.
Ostatnią opcją może być skorzystanie z podpisu elektronicznego. Wirtualne biuro VirtOffice akceptuje podpisy elektroniczne, które są równie ważne jak tradycyjne podpisy. W takim przypadku konieczne będzie skorzystanie z platformy do podpisywania dokumentów elektronicznych, która spełnia odpowiednie wymogi prawne.
Przed podpisaniem umowy możesz skontaktować
się z obsługą VirtOffice, aby dowiedzieć się, która z powyższych opcji jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie.
Wniosek jest jasny: brak profilu zaufanego nie stanowi przeszkody w korzystaniu z usług wirtualnego biura VirtOffice. Posiadamy różne sposoby potwierdzenia tożsamości, które mogą być wykorzystane podczas podpisywania umowy, zapewniając wygodę i elastyczność dla naszych klientów.