Choose your language
 / 
 / 
Wirtualne biura są legalne
Wiele osób ma wątpliwości co do legalności korzystania z rozwiązania wirtualnych adresów. Krąży opinia, że urzędy mogą odmówić rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura. Czy to faktycznie prawda? Czy adres domowy nie będzie lepszym rozwiązaniem? Spróbujmy to wyjaśnić.

Posiadanie wirtualnego adresu jest zgodne z prawem.
Nie ma żadnych przeszkód prawnych, które uniemożliwiałyby prowadzenie lub rejestrację firmy pod wirtualnym adresem. Właściciele firm mogą swobodnie korzystać z tego typu usług, aby zarejestrować swoją firmę lub podać taki adres jako adres korespondencyjny.


Czy urząd ma prawo odmówić rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura?
Zacznijmy od tego, że w większości przypadków, rejestracja firmy pod adresem wirtualnego biura przebiega bez żadnych problemów.

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi..., tak, ale tylko w wyjątkowych przypadkach. Na przykład, gdy sprawa dotyczy działalności, która wymaga dodatkowych pozwoleń lub jeśli adres biura nie spełnia wymogów formalnych. Tutaj mamy na myśli między innymi, że firma, która wynajmuje wirtualne biura/wirtualne adresy, nie ma pozwolenia MSWiA na świadczenie takich usług. Rekomendowane przez nas virtoffice.pl przeszło weryfikację i takie pozwolenie posiada.

Podsumowując, wirtualne biura to legalne rozwiązanie i przedsiębiorcy mogą swobodnie z niego korzystać. Urzędy zazwyczaj nie odmawiają rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura, o ile posiada wszystkie wymagane dokumenty.


Wirtualne biuro czy adres domowy?
Wiemy, że przed założeniem działalności każdy przedsiębiorca musi wskazać adres zakładanej firmy. Z pozoru łatwe pytanie o adres, może ostatecznie okazać się trudną decyzją do podjęcia: podać adres domowy czy wirtualny? A może wynająć biuro pod działalność?

W przypadku podania w urzędzie jako siedziby firmy adresu domowego — granica między pracą a życiem prywatnym zaczyna się zacierać. Ciężko jest odseparować te dwie sfery, a konsekwencje mogą być nieprzyjemne. Codzienne konfrontacje z aspektami zawodowymi w naszym prywatnym otoczeniu mogą prowadzić do braku odłączenia się od pracy i potrzebnego odpoczynku. Dodatkowo trzeba się zastanowić czy warto udostępniać adres domowy, ponieważ będzie on widoczny nie tylko dla urzędów, ale również dla każdego, kto sprawdzi dane firmy.

 

Wynajęcie fizycznego biura pod działalność ma swoje plusy oraz również minusy. Jedną z korzyści takiego rozwiązania, jest przestrzeń do pracy, spotkań lub miejsce dla zatrudnionych pracowników. Do minusów zalicza się przede wszystkim koszt wynajmu biura. W zależności od miasta i lokalizacji średni koszt miesięcznego wynajmu wraz z mediami wynosi pomiędzy 3000 a 7000 złotych dla małych biur.

Decydując się na wynajem wirtualnego biura od virtoffice.pl w Warszawie lub Gdańsku zredukujesz koszty związane z prowadzeniem firmy oraz zachowasz prywatność swojego życia, nie udostępniając domowego adresu. Kiedy otrzymasz korespondencje — nasi pracownicy wyślą o tym powiadomienie i na Twoją prośbę przekażą we wskazany przez Ciebie sposób. Dodatkowo będziesz mieć do dyspozycji salę konferencyjną, oznakowaną logotypem Twojej firmy na czas spotkań lub pracy.

Podsumowując, chociaż wybór adresu dla firmy może wydawać się nie najważniejszą decyzją podczas procesu zakładania działalności, może mieć jednak znaczący wpływ na naszą pracę i życie prywatne. Dlatego warto zastanowić się nad wynajmem wirtualnego adresu co też rekomendujemy i polecamy serwis virtofice.pl, który wkrótce oprócz Warszawy i Gdańska udostępni nowe lokalizacje. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów i stworzyć dla siebie i swojej firmy optymalne warunki do rozwoju.

Skorzystaj z naszej oferty